Przygotuj nieruchomość do prezentacji

1. Po pierwsze i najważniejsze : ład i porządek.
Przedpokój – zazwyczaj jest niewielki tym bardziej więc usuń wszystkie zbędne akcesoria jak buty z podłogi, nadmiar ubrań na wieszaku.
Kuchnia – umyj brudne naczynia, usuń brudne ścierki i nadmiar rzeczy na blatach, doprowadź do porządku fugi i silikony, wyczyść piekarnik, schowaj zakupy.
Łazienka – schowaj nadmiar kosmetyków i akcesoriów, ręczników, szlafroków, sprzętów (suszarki, itp.), opuść deskę na sedesie, umyj podłogę.
Sypialnia – starannie zaściel łóżko i zakryj narzutą, schowaj porozrzucane ubrania, sprzątnij wszystkie zbędne rzeczy jak odkurzacz, deska do prasowania,
Pokój dziecinny – uroczy nieład może być, ale nie może przytłaczać, usuń zabawki z podłogi, schodów, żeby nie trzeba było między nimi lawirować.
Salon – usuń porozrzucane papiery, schowaj osobiste rzeczy: zdjęcia i bibeloty z kominka, kredensów, stolików, szafek, itp., poukładaj gazety, wstaw świeże kwiaty do wazonu, wyłącz telewizor, ewentualnie włącz cichą muzykę, zdejmij lub porządnie ułóż kapy czy narzuty na fotele i sofy.
Balkon – wyrzuć uschnięte rośliny, stare doniczki i zniszczone koszyczki, umyj podłogę, usuń zniszczone bambusowe parawany itp., lepiej posadź jedną piękną roślinę zamiast trzymać dużo pustych doniczek …
Ogród – przytnij rośliny zarastające trawnik zmniejszające przestrzeń ogrodu, usuń stare i chore, uporządkuj zabawki porozrzucane po ogrodzie, skoś trawę.
Zwierzaki – nie pozwól by zwierzaki szczekały, skakały, lizały ciebie lub co gorsza Kupujących, może trudno w to uwierzyć ale nie każdy to lubi, a dodatkowo odciąga to uwagę od nieruchomości, zwierzęta najlepiej weź na spacer i pamiętaj o sprzątnięciu kuwety.

Z doświadczeń naszych klientów: dobrym sposobem jest przygotowanie po jednym pudełku lub pudle na każde pomieszczenie, gdzie tymczasowo wrzucimy rzeczy zbędne przy oglądaniu lub robieniu zdjęć, sprawdzi się to zwłaszcza w łazienkach czy kuchni.

2. Światło – podnieś żaluzje, odsuń zasłony, zapal lampy, zwłaszcza w pomieszczeniach bez okien, umyj okna, wieczorem możesz także zapalić świece.
3. Atmosfera – dokładnie przewietrz mieszkanie, możesz użyć delikatnych zapachów do mieszkania lub zaparzyć kawę, a jeśli jest taka możliwość możesz nawet upiec pachnące ciasto – nie zapomnij posprzątać po pracy;)
4. Spotkanie z kupującym/najemcą – skup się na ogólnych zaletach nieruchomości, nie opowiadaj o swojej rodzinie i swoim sposobie życia, pomyśl o tym co naprawdę może zainteresować kupującego/najemcę, niech on pyta a Ty odpowiadaj krótko ale konkretnie, a najlepiej pozostaw to profesjonaliście czyli swojemu pośrednikowi.

Pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz 🙂