O Wilanowie

Wilanów to prężnie rozwijająca się dzielnica, wspaniale łącząca historię z nowoczesnością.

Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie, może to być tradycyjna ulica willowa, elegancki apartamentowiec, spokojne osiedle domków jednorodzinnych czy dobrze utrzymany blok z rozkładowymi mieszkaniami dla mniej zamożnych kieszeni.

Dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta poprzez ulicę Sobieskiego i Wisłostradę, liczne linie autobusowe, a wkrótce także tramwajowe. Dojazd na lotnisko i do dworca centralnego zajmuje ok. 15-20 min.

Od niedawna możemy się pochwalić również pięknym i funkcjonalnym Ratuszem , który mieści się na skraju  Miasteczka Wilanów, przy ul. Klimczaka 2.

Szczególną atmosferę Wilanowa tworzy  liczna grupa młodych mieszkańców i równie liczne grono obcokrajowców,  przyciągniętych tutaj przez szkoły międzynarodowe znajdujące się na terenie dzielnicy i tuż obok, na Sadybie i w Konstancinie.

Mieszkańcy chętnie  biorą udział w życiu swojej dzielnicy, a są to nie tylko imprezy kulturalne jak Dni Wilanowa, Festiwal Światła, czy Wilanów Jazz All Stars, ciekawe formy spędzania wolnego czasu oferuje m.in. Muzeum Pałacu Króla Jana III , Muzeum Plakatu, Centrum Kultury . Do codziennej aktywności  fizycznej zapraszają liczne  baseny i kluby fitness,  ścieżki rowerowe i biegowe, a także siłownie na świeżym powietrzu  i parki.

W ostatnim czasie szybko rośnie liczba kawiarni, restauracji, barów, sklepów i to nie tylko w Miasteczku Wilanów, także na Zawadach, w Powsinie, Powstają nowe szkoły, przedszkola, małe i większe sklepy, centra usługowe, nowe biurowce, ciągle rozwija się komunikacja miejska.

Możesz tu przyjemnie spędzić popołudnie, weekend a może nawet zamieszkać?

Zapraszamy do Wilanowa :)

 

Aktualności:

Tramwaj do Wilanowa!

http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/tramwaj-do-wilanowa-z-rozwidleniem-na-woli-cala-trasa-w-2022-r-53459.html